تاریخچه کابینت سازی

-

در اوایل قرن بیستم میلادی کابینت ها ابتدا به صورت کمد های تکی در آشپزخانه‌ ها به کار گرفته می شدند. تا پیش از آن آشپزخانه‌ ها دارای کابینت‌ های ثابت و جاسازی شده و محل مشخصی برای اجاق گاز، یخچال و دیگر وسایل آشپزخانه نبودند و اغلب فعالیت‌های صورت گرفته شده در آشپزخانه، بر روی میز وسط آشپزخانه انجام می‌ شد.

امروزه در معماری آپارتمان ها، نور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در آشپزخانه ها از حداکثر نور استفاده می شود، در این میان طراحی و چیدمان داخلی در میزان نور جذبی با توجه به رنگ و جنس مصالح نقش عمده ای ایفا می کند، لذا انتخاب کابینت های مدرن و زیبا در این امر تاثیر بسزایی دارد.

طراحی صحیح کابینت در آشپزخانه ها موجب می‌شود تا فضای مفید و قابل استفاده و سطح رفاه کاربر جهت پخت‌ و پز و شست‌ و شوی ظروف افزایش یابد.

انواع کابینت

کابینت‌ ها بسته به نوع مواد خام از فلز، چوب، کابینت ام‌ دی‌ اف، کابینت های گلاس، کابینت پی‌وی‌سی و یا ترکیبی تولید می‌شوند. کابینت‌ها را همچنین بر اساس اندازه می‌توان بصورت‌ های آماده ، نیمه سفارشی و یا سفارشی تهیه نمود. از نظر نوع استفاده نیز کابینت ها به دو گروه کابینت آشپزخانه و کابینت روشویی که مخصوص سرویس بهداشتی می باشد، تقسیم می گردند. مواد اولیه تولید کابینت های روشویی عموما از پی وی سی می باشد. زیرا این ماده در مقابل رطوبت مقاومت کافی دارد.

طراحی کابینت‌ها با توجه به تنوع آشپزخانه‌ ها از نظر شکل طراحی U شکل، L شکل، شبه جزیره ای و … صورت می‌پذیرد در هر حال در هنگام طراحی کابینت باید دقت نمود که جهت باز شدن درب آن برخلاف جهت حرکت شخص استفاده کننده باشد.

در ادامه تصاویری از انواع کابینت ها را مشاهده می کنید با سازا دیزاین همراه باشید :
کابینت ممبران

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 26 تير 1400 | 12:16 | نویسنده : سمیرا |